Jānis Krūmiņš

Vokāls, akustiskā ģitāra

Armands Leimanis

Bass

Edžus Podnieks

Solo ģitāra

Raimonds Baltiņš

Taustiņi

Artis Avotiņš

Sitamie instrumenti

Par mums

Grupas ideja rodas 2000.gada rudenī Armandam Leimanim un Jānim Krūmiņam, pie vecā Smiltenes universālveikala izpīpējot pārdomu pīpi. Krūmiņš piedāvā, Leimanis – piekrīt, liecinieku nav, vīri apmainās ar nodomu rokasspiedienu... Sākotnējais sastāvs tika sapulcināts, lai ierakstītu dažas Jāņa Krūmiņa dziesmas. Un uzreiz neliela atkāpe ... Grupas "APVEDCEĻŠ" rašanās un parādīšanās pie Latvijas mūzikas apvāršņa nekad un neparkam nav bijusi saistīta ar Smiltenes grupām "Kaimiņi" un "Sestā jūdze". Jebkura līdzība ar mūsu Smiltenes kolēģiem ir nejauša un netiek apzināti kultivēta. Grupa "APVEDCEĻŠ" ir, bija un būs patstāvīgs, muzikāli radošs projekts.

2001

Un tā - toreiz (2001.gadā) tie bija: Armands Leimanis (bass), Andis Mincis (bungas), Jānis Krūmiņš (vokāls, akordeons) un Inese Austruma (vokāls), Aigars Nords (saksofons). Idejiski tā bija studentiska avantūra, un pašos pamatos jau nekas arī tagad nav būtiski mainījies. Lai piešķirtu jaundibinātajam projektam kaut minimālu muzikālo profesionalitāti, uz šo dziesmu ierakstiem tika pieaicināti toreizējie grupas "Palsa" muzikanti Juris Paleps, Jānis Zvirgzdiņš un grupas "Kaimiņi" bundzinieks Andris Laganovskis. Ar Jāņa Gailīša (mūzikas izdevniecības "Gailītis-G" šefs) svētību šis sastāvs ierakstīja grupas pirmo dziesmu albumu "SIEVIETĒM JAUKĀM". Tas bija mūsu pirmais studijas darbs, kolosāla pieredze, iepazīstoties ar mūzikas studijas iespējām un mūsu patieso varēšanu. Lai arī neviena no šī albuma dziesmām nekļuva par izteiktu hitu, mēs paši ar gandarījumu atceramies to laiku. 2001. gada nogalē mūzikas izdevniecības "Gailītis-G" paspārnē nāca klajā grupas "APVEDCEĻŠ" pirmais albums "SIEVIETĒM JAUKĀM" ar 14 dziesmām. Tad arī tika izdomāts nosaukums šim projektam, tieši tā un ne citādi - "APVEDCEĻŠ", un pilnīgi oficiāli mūsu "dzimšanas diena" ir 2001. gada oktobris.

2002

2002. gada ziemā mēs (jau kā kvartets - Leimanis, Krūmiņš, Paleps, Mincis) Cēsīs, Andra Šīranta studijā, mēneša laikā ierakstījām albumu "TĀ BIJA, TĀ BŪS". 2002. gada jūnijā par dziesmu "JAUKA DZĪVE" grupa saņem veicināšanas prēmiju "Aldara" rīkotajā Alus dziesmu konkursā. Klausītāju aptaujā šī dziesma iegūst 1.vietu. Jūlijā Raimonda Paula rīkotajā Jūras dziesmu festivālā dziesma "PUIKA" iekļūst finālā un neilgi pēc tam, LNT Mūzikas video Liepājas sesijā dziesma "ZEMENES" izvilka mums "pilnu lozi". Galvenā balva un iespēja uzņemt klipu šai dziesmai "Zemenes". Jau krietni "uzsildītais" un titulētais "TĀ BIJA, TĀ BŪS" veikalu plauktos nonāca 2002. gada rudenī. Nedaudz vēlāk, pilnīgai laimei, 2003.gada februārī, "TĀ BIJA, TĀ BŪS" kā labākais albums un dziesma "ZEMENES" kā labākais šlāgeris tika nominēts GADA BALVAI 2002.

2003

Kļuvuši pašapzinīgāki un ambiciozāki, mēs uzdrīkstējāmies startēt arī "EUROVISION 2003" ... "Grupa "APVEDCEĻŠ" 2003.gada 1. februārī piedalīsies Eirovīzijas Dziesmu konkursa Nacionālās atlases koncertā Ventspilī. "APVEDCEĻŠ" izpildīs dziesmu "LETS FLY", kuras mūzikas un vārdu autors ir Jānis Krūmiņš." - tā rakstīja prese un translēja LTV, "Lets fly (Volons) interprétée par le groupe Apvedceļš" .. gandrīz tas pats franču tīmeklī. Laikam tieši ar šo dziesmu mēs kļuvām par "latvian country", un tā mēs arī tiekam uztverti, vai gribam to vai ne... Bet tā jau ir atsevišķa tēma. 2003.gads ... Mēs pārguruši un laimīgi plūcām negaidīti atnākušās popularitātes augļus ... epizodiski piedalījāmies LNT Mūzikas Video rīkotajos šovos un pie Šīranta studijā "pumpējām muskuļus" "ĪSTAJAM VĪRAM"...

2004

...līdz 2004.gada aprīlī klajā nāca mūsu 3.albums. "Apvedceļa" albums "Īstais vīrs" un dziesma "Pienenes" tika nominētas kā Labākais šlāgeru vai kantrī mūzikas albums un - Labākais šlāgeris vai kantrī dziesma. Daudz un dikti tajā vasarā piedalījāmies arī arvien lielākus apgriezienus uzņemošajā Latvijas Šlāgeraptaujā. Protams, jāpiemin arī skatītāju augstais novērtējums Bauskas Kantrī festivālā - 3.vieta (hmm, tā nekas:)). Vēl, mūsu dziesma "Atmiņas par gaišo" Latvijas Radio un "Aldara" organizētajā "Jauno alus dziesmu 2004" konkursā žūrijas vērtējumā ieguva 2.vietu, un nu jau sevi varējām uzskatīt par tradicionāliem laureātiem, gan ar alus dziesmu specifiku!J.

2005

Februāris mumsim iesākās ar jestru uzspēlēšanu Dailes teātrī, kur kā LAMPA Gada Balvas nominanti, ar "Pienenēm" kā dziesmu, un "Īsto vīru", kā albumu uzspēlējām "Maijā". Februāris mumsim iesākās ar jestru uzspēlēšanu Dailes teātrī, kur kā LAMPA Gada Balvas nominanti, ar "Pienenēm" kā dziesmu un "Īsto vīru" kā albumu uzspēlējām "Maijā". Savukārt jūnijā kopā ar skolēniem Doma laukumā nodziedājām "Zemenes" Skolēnu Dziesmu svētkos. Vasarā izbraukājām mazu tūrīti pa Latviju kopā ar Baibas Sipenieces vadīto "Dziesmu dueli". Septembrī uz mūsu 5 gadu pastāvēšanas jubileju Smiltenē sapulcinājām ap 5000 lustētiesgribētāju, un aptuveni viss. ... pārējie ne tik nozīmīgi, bet visnotaļ jauki pasākumi, kopumā, kā Armands sarēķināja - 117..

2006

Lai arī "Apvedceļš" šķietami dzīvojās uz veco nopelnu rēķina, izdarot kopsavilkumu par 2006.gadu, sajūsmā aizraujas elpa. Lielākā vai mazākā mērā (izpildītāji, producenti) pielikta roka 4 CD un DVD tapšanā: "Jautrais alutiņš" (CD, DVD), "Jāņi dzied" (CD), "Šlāgerzvaigznes Ziemassvētkos" (CD, DVD) un neizmirstamais "A-ceļa" 6 gadu jubilejas singls "Brokastu sarīkojums ar solistu". Nozīmīgs gads arī Leimaņa k-gam kā mūzikas producentam šlāgerfestivālu rīkošanā. Pasākumu skaits - 116. Lielākie pasākumi s učastijem: Līgo Valmierā; Z-Livonijas festivāls Ainažos; Rīgas, Auces, Straupes, Jelgavas pilsētas svētki, Zvejnieksvētki Salacgrīvā un, protams, dzimumdienas svinības Smiltenē 2.septembrī. Arī 2 LAMPAs nominācijas par albumu "Pēc plūdiem" un dziesmu "Maijā", turklāt...

2007

Iznāk grupas 5. studijas albums "Viss, kas bijis reiz", tāpat ierastās 12 dziesmas - lielākais hits laikam jau "Ābeles". Daudz spēlējam pa naksnīgās Vecrīgas u.c. klubiem – Alcatrazz, Kabata, Kāre, Raganas Ķēķis, ČBK, Jelgavas Krekli utt. Vasarā notiek tad jau tradicionālais Lielais "APVEDCEĻA" Jāņukalna Tuss, uz saviesīgo daļu saskaitījās kādi tur 6000 letiņi ar kundzēm, bufetes, baloni, trādirīdis tāds, ka maz neliksies, - visiem patīk, mums arī. Oktobrī viesojamies miglainajā Anglijā, iet jautri, bet tomēr atgriežamies pie kāpostiem un kupātiem. Spēļometrs uzapļo 117 bezatbildes haltūriņas, ihāā.

2008

... Jauna ēra vēl nav sākusies, mākoņlaivas slīd, un tam fonā, klusi paukšēdami, aug labklājības kilogrami. Aprīlī gandrīz aizbraucam un Angliju, bet Mančestera paliek nesakauta... Latvijas Radio 2 aprit 10 gadiņi, Gunāram Meijera kungam 50, tad atkal "Rojai" - 10, visur jau nevar paspēt, bet ļoti cenšamies. Augustā grupai pievienojas Mareks Siliņš, taustiņinstrumentālists un izbijis kordiriģents, mainās grupas skanējums un mainās viss... 104 reizes zālēs uzslēdz gaismu.

2009

Gada sakumā rosāmies pa Guntara Mucenieka studiju Valmierā, jaunas skaņas meklējumos, meklējumi apsīkst, kucēni noslīkst, pie klausītājiem atčāpo grupas 6ais, nejubilejas albums - "Pārdomu autobuss", lielākais hits – "Kad ziedēja ievas". Sarūk Latvijas Mūzikas kliņģera apmēri, muzikanti satraukti sazvanās, palaikam piezvana arī pasākumu organizatori - 65 kling, klang, esam klāt.